Rain Uusküla

Da Vinci tegevjuht

Rain Uusküla

Da Vinci kontseptsiooni looja ja kontsernijuht Rain on Da Vinci ettevõtte eesotsas olnud juba 17 aastat. Tegelikult saigi Da Vinci lugu alguse Raini ülikooli lõputööst, kuhu sai kirja pandud Da Vinci pasta & pizzarestoranide algne kontseptsioon. Aasta oli siis 2003. “Ma ei oska öelda, kust tuli mõte toitlustusvaldkonda siseneda, aga igatahes kuskilt see tuli,” meenutab Rain tollast otsust. “Ostsin Amazonist kokku kõikvõimalikud restoranijuhtimise teemalised raamatud ja tegin asjad endale selgeks.”

Da Vinci kontserni juhina on hetkel Raini hallata seitse restorani ning Eesti üks suurimaid Itaalia toidukaupade ja jookide edasimüügifirmasid Da Vinci Food. Raini sõnul meeldib talle Da Vinci juhtimise juures see, et iga päev saab midagi uut luua, midagi uut ära teha ning seeläbi inimestele positiivseid emotsioone pakkuda. Lisaks on Da Vinci juhile oluline hoida ettevõtet pidevas arengus. “Minu visiooniks on, et Da Vinci oleks uuendusmeelne ja pidevalt õppiv organisatsioon,” selgitab Rain. Seda visiooni aitab Raini sõnul hoida moto: “Pane 10 inimest tööle, selle asemel, et ise 10 inimese töö ära teha”. “Eks kunagi alustades oli see vastupidi,” tõdeb ta, “aga äri kasvades oli vaja hakata asju teistmoodi tegema.” Da Vinci kontserni juhtimises eelistab Rain kasutada üksusjuhtimise (unit management) strateegiaid.

Pikaaegne töötamine itaalia köögiga on kaasa toonud ka lõbusaid seiku itaallaste endiga. Rain meenutab, et kunagi oli Da Vinci restoranis klienditeenindajana tööl Itaaliast pärit noormees, kes eesti keelt ei rääkinud ja teenindas inglise keeles. Ühel päeval tellisid restorani sööma tulnud tütarlapsed itaallasest teenindajalt kaks “lattet”, mille peale noormees klientide üllatuseks rõõmsa näoga neile kaks tassi piima tõi. (Selgitus: Caffè e latte on maailmakuulus piimaga kohvijook, aga latte tähendab itaalia keeles lihtsalt piima.)

Raini lemmiktegevusteks tööaja väliselt on eelkõige pere ja sõpradega aja veetmine ning golf, mis on tema lemmik lõõgastusvormiks. Sageli leiab Raini ka jõusaalist ja jooksuradadelt. 

Raini lemmiktoit Da Vinci menüüs: Pasta frutti di mare

en_USEnglish