×

Illy ja Dammann

Illy ja Dammann

Illy

Francesco Illy lõi illy 1933. a Trieste linnas Itaalias. Francesco Illy idee oli lihtne: toota maailma parimat kohvi.
Alates Francesco Illy unistusest kuni kohvini, mida inimesed saavad nautida iga päev ja igal pool üle terve maailma: see on lugu 80 aastat kestnud kirest, mis sai inspiratsiooniks nii ettevõttele endale kui ka neile valikuile, mis on muutnud illycaffè unikaalseks ja teisest nii selgelt eristatavaks.

Ühe tassi espresso valmistamiseks kulub 50 kohviuba, kuid piisab vaid ühest halvast oast, et tassitäis kohvi ära rikkuda. Just selle pärast valib illy kohviubasid ükshaaval.
10% maailma parimast kohvisaagist peetakse esmaklassiliseks. illy valib oma ube üle maailma kasvatatava parima 1% araabika ubade seast. Mida see nende kohta ütleb – oleme kõige kohvi puudutava suhtes perfektsionistid.

1933 a lõi Francesco Illy oma enda ettevõtte ja unistas maailma parima kohvi valmistamisest. Nii sündiski perekondlik kirg. Illy pere kolme põlvkonna jooksul oleme me taaskujundanud peagu iga kohvikultuuri osa: alates illetta – tänapäevase espressomasina eelkäija leiutamisest – kuni ühe tassi jaoks mõeldud E.S.E kohvipatjadeni, värskuse säilitamiseks mõeldud survestatud purkideni ja meie kaheastmelise Iperespresso kapslisüsteemini.
Tänaseks leidub Illy edasimüüjaid 140 riigis, kuid tootmine toimub siiani ainult Triestes.

Dammann Freres

Dammann Freres sai 1692. aastal Louis XIV poolt tee müügiõiguse Prantsusmaal. Dammann Freres loodi 1925. aastal kahe venna Robert ja Pierre Dammann’i poolt. Peale II maailmasõda tõi muutusi kaasa Jean Jumeau-Lafond. Tema, kui suur teearmastaja tahtis jagada oma kirge Prantsuse rahvaga, kes olid tol ajal selles valdkonnas veel teadmatud. 1950. aastal käivitas ta lahtise tee jaemüügi Prantsumaal. Hiljem võtsid firma arendamise üle Jeani pojad Jacques ja Didier.

1980. aastal leiutas firma siidisarnasest materjalist teepakikesed, et säilitada teelehti. Kerge ja läbipaistev siidine teepakike koondab kõik teelehe maitse ja esteetilised rõõmud ühte, koos teepakikese praktilisusega. Tänapäeval toodab Dammann Freres 310 000 teepakki päevas.

Sri Lanka, India, Jaapani või Hiina päritolu, must, roheline või valge – iga tee on nagu seiklus, mida Dammann Freres soovitab sul avastada.

HACCP tõend – tootmine, pakendamine, taimsed teed, metallist ja plastikust pakendid, Crystal teepakike jpm saavutasid 96% kvaliteeditaseme.